logo

Studenckie Koło Naukowe Dynamiki i Sterowania Maszyn i Urządzeń „ARTUDITU” powstało w 2012 roku pod kierunkiem dr. hab. inż. Artura Dąbrowskiego.
W 2016 roku zostało reaktywowane po przerwie.

Celem Koła jest uzupełnienie i pogłębienie wiedzy w zakresie:

• mechaniki teoretycznej,
  • robotyki,
  • dynamiki liniowej i nieliniowej,
  • teorii mechanizmów i manipulatorów,
  • sterowania,
  • programowania układów mikroprocesorowych,
  • wykorzystania sieci neuronowych i sztucznej inteligencji.

Środkami służącymi realizacji celów Koła są:

• Organizowanie seminariów, odczytów, dyskusji, zebrań, konferencji naukowych i dydaktycznych zarówno na Politechnice Łódzkiej, jak i poza nią.
  • Udział w podobnych inicjatywach innych podmiotów.
  • Wyjazdy na krajowe i zagraniczne obozy naukowe, spotkania, konferencje podobnych organizacji.
  • Organizacja własnych imprez wyjazdowych i obozów naukowych.
  • Współpraca z innymi stowarzyszeniami, instytucjami, także firmami prywatnymi.
  • Tworzenie Sekcji, grup zainteresowań do wykonywania określonych zadań.
  • Rozpisywanie konkursów na prace o tematyce związanej z pracą Koła
  • Organizowanie spotkań z młodzieżą szkolną i studentami kierunków niemechanicznych.
  • Występowanie na zewnątrz w sprawach związanych z działalnością Koła i sprawami Członków Koła.
  • Inicjowanie spotkań z pracownikami naukowymi Wydziału Mechanicznego PŁ, innych uczelni, ośrodków i organizacji naukowych.

Opiekunowie Koła:

dr hab. inż. Artur Dąbrowski